top of page

Čtvrtek rozhodl o finalistech Czech Open 2021

For foreign readers: we made report posted on SquashSite webpage. The report contains brief match descriptions, interviews with players and official results. Further details about the tournament can be found on PSA World Tour website. Awesome photos made by Irena Vanišová are available on facebook album of SquashPage.net. Lots of information, videos and photos can be also found on our Instagram.

Milovníci dobrého squashe se dnes sešli již počtvrté v Centru Viktoria, aby mohli přihlížet čtveřici semifinálových soubojů. Úvodní ženské semifinále mezi Emily Whitlock a Marií Stephan odstartovalo velice svižně, většinou se bojovalo na backhandové straně kurtu. Emily byla o kapánek lepší a nejtěsněji získala první set. Její převaha pokračovala i v druhém setu a jelikož Marie přidala i několik chyb, druhý set skončil 11:4 pro Velšanku. Jako přes kopírák proběhl poslední set a Emily uvidíme zítra ve finále.

Následně ženskou eleganci na kurtu vystřídala mužská rychlost. Na dotaz na vítěze zápasu Lucas Serme - Dimitri Steinmann rychlá anketa mezi diváky nepřinesla jednoznačnou odpověď a šance obou aktérů byly tak považovány za vyrovnané. To potvrdil i průběh prvního setu plný dlouhých trpělivých výměn. Nakonec se radoval Dimitri 11:8 po dvaceti minutách urputné snahy vytlačit soupeře z téčka a ovládat zakončení. Po změně taktiky získal ale druhý set Lucas. V třetím setu pak přidal Dimitri více backhandových krosů, povedlo se mu Francouze rozhýbat a vydařilo se mu i několik shotů I tady proběhl čtvrtý set podobně jako předchozí a vznikla tak šance na mužské čistě švýcarské finále.

Druhé ženské semifinále Melissa Alves - Cristina Gomez bylo v režii francouzské favoritky, teda aspoň v úvodním setu. Do druhého setu vstoupila Cristina jako vyměněná a bojovným a pohyblivým squashem srovnala stav na 1:1. Překvapivě v dalším setu se role opět prohodily a Melissa se ujala vedení 2:1. Ta pak již konzistentním výkonem splnila úlohu nasazené hráčky a důraznější a přesnější hrou dostala šanci v souboji o prvenství proti Emily.

Stejně jako včera, nejlepší squash přinesl závěrečný zápas programu, který rozehrála nasazená jednička Nicolas Mueller proti Francouzi Sebastienu Bonmalais. Oba borci se prezentovali nepředstavitelnou rychlostí na kurtu, během které neztratily jejich údery nic na preciznosti. Niky se snažil převzít iniciativu ve většině výměn, ale Seb předváděl pečlivou obranu, z které také dokázal přecházet do protiútoků. Není divu, že vyrovnanost přinesla gamebaly na obou stranách a rozhodnutí přinesl až tiebreak, radovat se mohl Niky 14:12. Právě neúspěch v zmíněném tiebreaku se projevil lehce na Sebově pohodě, který druhý set ztratil poměrně rychle. Ve třetím se opět vrátil k bojovnému výkonu z úvodu, ale nakonec i třetí set pro Muellera znamenal ryze švýcarské mužské finále.


Shrnutí v odkazech: pavouk s výsledky žen a mužů, dění zaznamenal stream na Youtube, také nezapomeňte na náš Instagram. Zítra nás čeká ženské finále v 16:00, následovat bude finále mužů o hodinu později. Aby toho nebylo málo, po ceremoniálu se rozehraje v pořadí druhý turnaj kategorie D!Comments


bottom of page