top of page

Úspěšný start druholigových týmů

Restart druholigových soutěží mužů zastihl ve skupině C dokonce dva "nové" týmy. Družina kolem Romana Švece vyměnila název VEEM Trading za Viktoria Prima, zatímco Bástr Team se podruhé dostal z třetiligových vod, tentokráte zásluhou reorganizace. Druhá liga se hraje ve třech skupinách po devíti účastnících formou trojutkání.


Sobotní trojutkání se odehrálo na domácích kurtech a díky losu hned došlo na derby obou našich mančaftů. Favorizovaná Prima (Švec, Vrána, Jurášek Michal, Doubravová) si nakonec poradila s Bástrem v poměru 3:1, kdy pro Bástr získal výhru Tomáš Tauš v duelu s Danem Vránou (pokud Vám toto jméno zatím nic neříká, koukněte na Danův miniprofil). Stejným poměrem 3:1 zvítězila Prima i nad soupeři z jihu Moravy - Stroke Znojmo. Zcela vyrovnané pak bylo utkání Bástru (v sestavě Pinka, Tauš, Heneš, Neugebauer) se Znojmem, obě strany nasbíraly shodně výhry, ale vyšší bodový příděl bral Bástr, neboť získal o dva sety více. Sobotní výsledky zde.

I neděle byla pro oba týmy úspěšná. Prima, v sestavě, kde zůstal pouze Michal Jurášek (Havlík, Štěpán Michal, Kollár) zajížděla do Zlína, kde kromě pořadatelského Béčka trojici doplňovali ostravští SC FAJNE - muži D. Prima porazila Ostraváky svým oblíbeným výsledkem 3:1, kdy s nemocí bojující Tomáš Havlík nestačil překvapivě na Cigánka a Michal se natrápil s bojovným Holíkem. V druhém utkání proti pořadatelům došlo na remízu 2:2, shodné byly i získané sety, takže nakonec body navíc nám zajistilo 7 míčků. Spolu s MCO Olomouc tak Prima obsadila čelo tabulky po prvním hracím víkendu.

Bástr Team se také v pozměněné sestavě (Tauš, Neugebauer, Tchuř, Rozprým) vydal západním směrem do Žďáru. Proti domácím se odehrálo další z vyrovnaných utkání, byli jsme o chloupek lepší. Čili po shodě výher 2:2 jsme brali body navíc na základě lepšího poměru setů 10:6. Kontumační výhra pak byla v nesehraném zápase proti Třinci, kdy se bohužel potvrdil telefonát od jejich kapitána, že nebudou schopni zajistit sestavu.


Nedělní výsledky zde a tabulka po úvodním víkendu níže:


Comments


bottom of page