top of page

Úspěšné domácí juniorské Áčko

V posledním předprázdninovém víkendu na domácích kurtech změřili po půlroční pauze síly junioři z celé ČR na Prima Stavebniny Cupu. Jednalo se o turnaj kategorie A, zástupci Viktorky se jako vždy neztratili a tradičně dosáhli na řadu pódiových umístění.


Mezi dívkami se v nejmladších kategoriích G11 a G13 naše hráčky neúčastnily, v G15 byla nasazenou jedničkou Ella Pelikánová. Ta odstartovala turnaj bodově velice vyrovnaným zápasem proti Anně Zelenkové, v semifinále si poradila poměrně rychle s Denisou Otáhalovou, ale bohužel ve finále nenašla recept na Báru Komárkovou. Ve starší kategorii G17 se bojovalo ve skupinách, Ella se umístila na konečném šestém místě.

V kategorii G19 nám také cinklo stříbro zásluhou Riany Alexové. Ta si cestou pavoukem v semifinále poradila s nasazenou jedničkou, ale i ona podlehla své soupeřce ve finálovém souboji. Podařilo se jí sice srovnat po druhém setu na 1:1, ale prvenství si z Brna odvezla Tamara Holzbauerová.


Mezi chlapci jsem měli početnější zastoupení. U nejmladších v B11 ovládl skupinku náš Max Pelikán, poté co si poradil s oběma sourozenci Jaškovými. Svoje první Áčko absolvoval Benedikt Bořil a nasbíral tak cenné zkušenosti.

V následující věkové kategorii jsme měli dokonce pět zástupců, k Maxovi se přidali Tonda Kachlíř, Dominik Fukar, Matěj Pospíšil a nasazenou dvojkou byl Jirka Hartmann. I zde jsme brali zlato, Jirka své nasazení potvrdil a po dvou pětiseťácích v semifinále i finále si připsal další turnajové vítězství v B13. Max s Tondem si to rozdali v souboji o páté místo, úspěšnější byl Tonda. Svůj poslední zápas ve spodní části pavouku také svedl dohromady Dominika a Matěje, z vítězství se radoval prvně jmenovaný.

B15 skončila bez medailových zisků pro naše juniory. Tonda a Kristián Bořil skončili uprostřed výsledkové listiny po střídavých úspěších.

V B17 Kristiána doplnili sourozenci Juráškovi. Michal byl nasazenou jedničkou. Avšak on i Radim podlehli Vojtovi Martinovskému, a nakonec mu unikl i bronz po souboji s Davidem Linhartem. Radim přidal osmé a Kristián třinácté místo.

Kluci si to posléze vynahradili v nejstarší kategorii B19, která se hrála jako skupinka. Kromě vítězného Františka Procházky si poradili se zbývajícími soupeři a tak jejich vzájemný souboj rozhodoval o držiteli stříbra. Výsledkem 3:1 ho uzmul Michal, na Radima tak zbyl bronz.


Výsledkový komplet na webu asociace.
Comments


bottom of page