Historie klubových turnajů

Klubové turnaje 2020/2021

TOUR

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

logo Salveon.png
Logo Kabet at.jpg
logo dietz.jpg
logo JR Holding.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Hanya_logo.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg

4. páteční déčko pro příchozí v pátek 25.06.2021 od 17.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 16.45, první zápasy od 17.10 hod.

minimální počet účastníků: 12, maximální počet účastníků: 40

 

aktuální počet přihlášených:  7    seznam přihlášených zde:

4.6.2021

Kuba Zapala prvním vítězem pátečního Déčka po dlouhé koronavirové pauze

pokoronavirove decko.jpg

V pátek 4.června 2021 proběhlo po více než osmi měsících 3.páteční déčko v rámci letošního již 5. ročníku Sportprofit Tour. Na turnaji se po koronavirové pauze ve velmi parném dni nakonec objevilo hned 25 soutěžících, což bylo příjemným překvapením. Turnaje se zúčastnil i velmi pěkný počet hned pěti žen. Nejlépe z nich si vedla celkově sedmá Kristýna Vykouřilová. Jasným favoritem turnaje pak byl Jakub Zapala. Ten své žebříčkové postavení i potvrdil, když bez větších problémů v turnaji zvítězil. Ve finále se dle předpokladů utkal s Víťou Lazarem. Ten měl však cestu trošku složitější, než možná sám čekal. Ve čtvrtfinále přešel přes Aleše Tchuře, ale v semifinále musel na kurtu s Michalem Juráškem nechat možná více, než si před finále s Kubou Zapalou přál. Hrál se velmi vyrovnaný zápas plný dlouhých pěkných výměn, na jehož konci se v koncovce rozhodujícího třetího setu hlasitě radoval právě Víťa. Michala, věkem ještě juniora, to však vůbec nemuselo mrzet. Nejen, že se poprvé dostal do semifinále, ale byla z toho i premiérová placka, neboť v boji o bronz ve dvou setech přehrál Tomáše Havlíka. Michal si pódiové umístění za své dnešní výkony zasloužil. Na kurtech strávil rozhodně nejvíce času ze všech a jeho zápasy lákaly i nejvíce diváckých očí. V prvním kole si poradil s Filipem Rozprýmem, ve druhém ve velmi dlouhé bitvě porazil třetího nasazeného Michala Štěpána a asi v nejhezčím zápase dne porazil v těsné koncovce třetího setu výborně hrajícího Tomáše Tauše, který dokonce odvrátil 3 matchbally, ale ten poslední po neskutečné výměně již ne. I nakonec bramborový Tomáš Havlík odehrál velmi pěkné zápasy. Třeba ve čtvrtfinálové řeži s Kristýnou Vykouřilovou, kde se mu podařilo neskutečnými až šťastnými údery odvrátit matchbally a uzmout tak vítězství ve svůj prospěch. Za zmínku ještě jistě stojí 9.místo další juniorky Riany Alexové, která v těsné koncovce třetího setu přehrála Michala Štěpána. Vítězství v platu si zajistil Boris Heneš. O dalších datech letošního ročníku Sportprofit Tour Vás budeme neprodleně informovat, nicméně aktuálně se zdá, že bychom v tomto ročníku mohli odehrát ještě čtyři turnaje – asi 25.6., 23.7., 6.8. a někdy v září by proběhl Závěrečný turnaj s ukončením ročníku a tradiční grilovačkou ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2020/2021: ZDE

Fotogalerie z turnaje ZDE

2.10.2020

Michal Štěpán poprvé od prosince 2017 vítězem pátečního déčka na Viktorce!

coviddecko.jpg

V pátek 2.10.  se uskutečnilo druhé “covidové“ déčko pro příchozí. Turnaje se nakonec zúčastnilo solidních 28 hráčů a hráček. Oproti klasickým déčkám bylo tentokrát vesměs málo překvapivých výsledků, a tak jsme si na to asi jediné a velké museli počkat až do finále, kde se utkali dva nejvýše nasazení hráči, Michalové Vaněk a Štěpán. Jako tradičně v souboji těchto dvou borců byl stav po dvou odehraných setech vyrovnaný. Co bylo ovšem netradiční, byl konečný vítěz zápasu a i celého turnaje, kterým se po přesvědčivé výhře 11/4 v rozhodujícím setu stal Michal Štěpán. Michal tak prolomil už hodně dlouhou sérii proher 1/2 na sety s Michalem Vaňkem, ba co víc se konečně po téměř třech letech mohl podruhé v kariéře radovat z vítězství na pátečním Déčku! (naposledy zvítězil v prosinci 2017) Zápas o bronz byl také pohlednou bitvou v níž se utkal Tomáš Havlík s příjemným překvapením turnaje a narozeninovým oslavencem Pavlem Brichtou. Nutno podotknout, že oba svedli víc než důstojné bitvy v semifinále a oba dva byli jen krůček od postupu do finále. Lépe do utkání o bronz vstoupil Tomáš, dnes však skvěle hrající a i bojující Pavel zápas dokázal otočit z nepříznivého stavu 0/1 na sety a na své narozeniny se tak dokonce poprvé v kariéře dokázal probojovat na stupně vítězů. Vůbec, Pavlova cesta turnajem byla nakonec asi tou nejzajímavější, když si dokázal ve dvou setech ve čtvrtfinále poradit s turnajovou trojkou Jirkou Pinkou, který předtím ve třech setech udolal Mariku Doubravovou. Ta se nakonec umístila na celkovém desátém místě a byla z žen nejlepší. Deváté místo bral Martin Šimka a vítězem platu se stal Robert Šťastný! Všem účastníkům děkujeme za super výkony a v pátek 30. října se budeme těšit u dalšího, již třetího dílu, Sportprofit Tour 2020/2021!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2020/2021: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

11.9.2020

Michal Vaněk vstoupil vítězně do 5.ročníku Sportprofit Tour!

decko zari.jpg

Dnes jsme úspěšně zahájili již 5.ročník Sportprofit Tour, aneb série deseti pátečních squashových turnajů pro příchozí na Viktorce. I v dnešní době a podmínkách se na kurtech v pátek 11. září prohánělo příjemných 22 účastníku a bylo se rozhodně na co koukat. Turnajovou jedničkou byl Michal Vaněk. Ten se výrazně zapotil již v 1.kole, ve kterém se utkal s Martinem Kollárem. Až do stavu 1/1 na sety a 6/6 byl zápas naprosto vyrovnán. Pak však série hloupých chyb Martina vyústila v postup Michala do čtvrtfinále a následně po výhře 2/0 nad Alešem Tchuřem i do semifinále. I turnajová dvojka Michal Štěpán se poměrně v pohodě dostal mezi nejlepší čtyři. To však neplatilo o turnajové trojce a čtyřce Tomáši Havlíkovi a Jirkovi Pinkovi. Oba dva doplatili na poměrně těžký los, když Tomáš nestačil ve velké bitvě 1/2 na Mariku Doubravovou a Jirka na výborně hrajícího Ondru Bořila poměrem 0/2. Marika i Ondra následně potvrdili, že dnes měli formu a mohli se tak radovat z postupu do semifinále, když oba své čtvrtfinálové utkání zvládli ve dvou setech. V samotném semi skvěle hrající Marika dlouho trápila i Michala Štěpána. Vynutila si dokonce rozhodující třetí set, v něm však již tahala za kratší konec a Michalovi podlehla. To na Ondru čekal Michal Vaněk. I zde se hrál velmi vyrovnaný zápas, který ovšem Michal zvládl po setech 11/9 a 11/8. Finále nabídlo tak trochu nečekaně velkou bitvu, když se Michal Štěpán svého neoblíbeného soupeře nezalekl a hrál skvěle. Poté co urval první set, sice ve druhém nestačil, ale v rozhodujícím setu se opět snažil ukončit nepříjemnou šňůru proher poměrem 1/2 . Za stavu 9/10 dokonce odvrátil matchball, avšak Michal Vaněk při skóre 10/10 ve třetím nejdříve zahrál neuvěřitelný drop zezadu a následně vydřel dlouho výměnu, aby se stal prvním vítězem v aktuálním ročníku! Druhý flek tedy bere Michal Štěpán. I zápas o třetí místo se strhl v obrovskou bitvu. Marika i Ondra toužili vyhrát a nejenže oba fakt makali, ale k vidění byl i velmi pohledný squash plný dlouhých výměn a super úderů. Nakonec měla snad trošku více štěstí na své raketě právě Marika a Ondru doslova udolala 11/9 ve třetím setu. Marika se tak vůbec poprvé probojovala na bednu v rámci Sportprofit Tour, z čehož měla obrovskou radost! Velká gratulace i čtvrtému Ondrovi za velmi pěkné zápasy. Vítězem platu se v boji vyřazené trojky a čtverky stal Tomáš Havlík, který si poradil s Jirkou Pinkou. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole pak byl ve velmi vyrovnané tabulce Mojmír Špalek. Všem moc díky za účast a těšíme se u Druhého pátečního déčko již 2.října!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2020/2021 zde

Fotogalerie z turnaje zde