Historie klubových turnajů

Klubové turnaje 2019/2020

TOUR

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

4.páteční déčko pro příchozí v pátek 13.12.2019 od 17.00 hod.

propozice zde: 

los v místě konání v 17.00, první zápasy od 17.15 hod.

minimální počet účastníků: 16, maximální počet účastníků: 40 nejdříve přihlášených

 

aktuální počet přihlášených:  0     seznam přihlášených zde:

V půlce listopadu se již tradičně uskutečnilo páteční déčko na Viktorce a jak je již letos zvykem, bylo výborně obsazené. Na kurtech se prohánělo dohromady 39 bojovníků a i kvalitou šlo o dobrý turnaj. Velký favorit turnaje byl Jirka Dušek, který ovšem v říjnu klopýtl, a tak měl velkou chuť toto zaváhání napravit, což se mu nakonec i povedlo. Jirka prošel bez sebemenších problémů až do finále, kde na něj tak trochu překvapivě čekal Michal Štěpán. Ten Jirkovi vzdoroval a v prvním setu otočil stav 6/10 na 12/10.  Ve zbytku zápasu však dominoval Jirka a připsal si druhé letošní vítězství. Michal v cestě do finále porazil Riu Alexovou a v semifinále Martina Kollára. Ten se ve čtvrtfinále postaral o největší překvapení turnaje, když zdolal turnajovou dvojku a minulého vítěze Víťu Lazara po boji 11/9, 13/11. Martinovi následně zápas o 3.místo skrečoval Robert Alexa, který si ve čtvrtfinále poradil s Michalem Vaňkem. Deváté místo získala Marika Doubravová. Vítězem platu se stal Tomáš Havlík, který se překvapivě loučil s hlavní soutěží již v 1.kole, neboť nestačil na solidně hrající Riu Alexovou. Vláďa Kolegar si připsal 3 výhry mezi poraženými v předkole a bylo z toho 33.místo. Díky všem za účast a budeme se na Vás těšit v pátek 13.12.!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

V pátek 11.10.2019 se konalo druhé letošní páteční déčko pro příchozí na Viktorce a obsazení slibovalo doopravdy pěknou podívanou. Nejenže se turnaje zúčastnilo skvělých 39 hráčů, ale i obsazení bylo tentokrát velmi silné a dalo by se říct, že spíše než o déčko se kvalitou jednalo o turnaj někde mezi béčkem a céčkem. Mezi hlavní favority patřili nasazení Jirka Dušek, Víťa Lazar, Michal Vaněk, ale i nenasazení černí koně v podobě Roberta Alexy, Honzy Břeně a Standy Jurčíka. Na medailové pozice si brousili zuby i Martin Štěpán jun., Michal Štěpán, Jirka Pinka a mnoho dalších. Na špatný los doplatil v 1.kole Jirka Pinka, který podlehl Honzovi Břeňovi. Ten se následně probojoval do čtvrtfinále, kde si poradil s Michalem Štěpánem. O jeho soupeři se rozhodovalo v duelu mezi Jirkou Duškem a Honzou Šťastníkem. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný a za stavu 9/9 v rozhodujícím setu byl tím šťastnějším Honza Šťastník. Bylo tedy jasné, že Jirka Dušek svůj triumf ze září neobhájí. V semifinále se čekala velká bitva, avšak opak byl realitou. Honza Břeň využil chytrou taktiku, kterou nutil Honzu spěchat a následně i kazit a tak po hladké výhře 2/0 na sety postoupil do finále Ve druhé straně pavouku bylo k vidění také několik pěkných zápasů. Tím prvním byl zápas Michala Vaňka s Ondrou Bořilem.  Zápas byl plný emocí a vyhrocených okamžiků. Pevnější nervy a asi větší bojovnost nakonec prokázal Michal a postoupil. Ve čtvrtfinále na něj čekal další černý kůň turnaje, Standa Jurčík. Zápas by se dal opět definovat urputnou bojovností obou hráčů. Tentokráte se však z vítězství radoval zřejmě technicky lépe vybavenější Standa. Na něj v semifinále čekala turnajová dvojka Víťa Lazar. Ten si prožil peklo ve čtvrtfinále s Martinem Štěpánem juniorem, který turnaj od turnaje dokazuje víc a víc, že je s ním třeba počítat a nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Zápas byl asi nejhezčím z celého turnaje. Hráli se dlouhé, pěkné výměny a k vidění bylo i několik skvělých zakončení a úderů z “nehratelných“ pozic. Zkušenosti ale lépe prodal Víťa a po výhře 2/0 se radoval z postupu. V semifinále tedy narazil na Standu. Standa byl možná mírným favoritem, avšak se na něm podepsala nepříliš dobrá kondice, která jej stála zápas. Standa působil unaveně a Víťa se mohl těšit z poměrně snadné výhry 2/0 a postupu do finále. Do finále vstoupil výrazně lépe Víťa. Rychle se ujal vedení 6/0 a náskok, který se sice neustále ztenčoval, si dokázal udržet a po výhře 11/9 se ujal vedení. Ve druhém setu Honza Břeň zabral a hra se vyrovnala. Menší vedení si udržoval právě Honza, ale za stavu 8/7 pro sebe udělal několik zbytečných chyb, a tak se po výhře 11/9 i ve druhém setu mohl z celkového vítězství radovat Víťa. V zápase o bronz udolal Honza Šťastník 2/1 Standu Jurčíka. Deváté místo vydřel Robert  Alexa a vítězství v platu zaznamenal Tomáš Sigmund. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Vláďa Kolegar. Díky všem za skvělý turnaj a těšíme se 15.11.2019 u třetího pátečního déčka!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

20.9.2019

Jirka Dušek prvním vítězem pátečního déčka ve 4.ročníku Sportprofit tour!

Máme za sebou první páteční déčko 4. ročníku Sportprofit Tour a déčko to bylo vskutku vydařené.  Na Viktorce se totiž po dvou měsíční pauze sešlo neskutečných 40 účastníků, a tak bylo doopravdy na co koukat, neboť bylo sehráno více než 100 zápasů. Nejlépe si v turnaji nakonec vedli dva nejvýše nasazení, tedy Jirka Dušek a Víťa Lazar. Finále bylo od první výměny vyrovnané a střídaly se v něm pasáže plné pěkných výměn, ale i někdy i plné až úplně zbytečných a hloupých chyb. Tím šťastnějším a i lepším hráčem nakonec po celou dobu byl Jirka, který si tak na své konto připsal druhé vítězství na brněnských déčkách. Druhá pozice tedy putuje k obhájci loňského celkového vítězství Víťovi Lazarovi! Třetí nakonec skončil další favorit Honza Šťastník. Ten si ve čtvrtfinále poradil s odvěkým rivalem Michalem Vaňkem, ale semifinále s Jirkou se mu vůbec nevydařilo. Boj o třetí místo mu byl nakonec skrečován. O největší překvapení turnaje se postarala teprve čtrnáctiletá Riana Alexová, která se přes Jirku Pinku a Ondru Manďáka, který vyřadil Michala Štěpána, dokázala probojovat do svého prvního semifinále a i zde svedla pěknou bitvu s Víťou Lazarem, kterému zejména v 1. setu pěkně zavářela. Boj o bronz kvůli brzkému rannímu odjezdu na reprezentační soustředění vzdala. Na turnaji se představili dohromady 3 nováčci a i junioři brněnské Viktorky. Všichni tito hráči tedy přispěli k zpestření turnaje a věříme, že další nováčci a junioři je budou následovat! Ještě je třeba tradičně doplnit, že vítězem platu se stal Aleš Tchuř, deváté místo putuje k Michalu Štěpánovi a vítězem mezi vyřazenými v předkole se stal Ondra Ryšavý! Všem ještě jednou moc dík za účast a budeme se těšit 11.10.  u druhého podniku letošní tour!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde: