Historie klubových turnajů

Klubové turnaje 2019/2020

TOUR

HLAVNÍMI PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

logo dietz.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
Hanya_logo.jpg

9.páteční déčko pro příchozí v pátek 5.6.2020 od 17.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 17.00, první zápasy od 17.15 hod.

minimální počet účastníků: 16, maximální počet účastníků: 40 nejdříve přihlášených

 

aktuální počet přihlášených:  37    seznam přihlášených zde:

22.5.2020

Standa Jurčík poprvé vítězem pátečního "koronavirového" déčka!

Po necelých třech měsících jsme se v pátek 22.5.2020 opět sešli na Viktorce a odehráli letos již 8.páteční déčko pro příchozí. Turnaj měl překvapivě velmi slušnou účast a to nejen, co se počtu účastníků týče, bylo jich 35, ale i do samotné kvality. Ta byla poznat zejména ve vrchní části pavouka, kde se představila jména jako Jirka Dušek, Robert Alexa, Honza Šťastník, Víťa Lazar a obrovským zpestřením pak byla účast Honzy Lemparta, který se před deseti lety pohyboval okolo 10.místa českého žebříčku. Právě na Honzu narazil již ve druhém kole Víťa Lazar. K vidění byl nadprůměrně kvalitní zápas, který byl mnohdy až za hranou, co se zbytečných kontaktů na kurtu mezi hráči týče. Bitvu se vším všudy nakonec urval ve svůj prospěch zatím ještě čerstvý Honza a postaral se tak o 1.překvapivý výsledek dne. Další následovaly hned ve čtvrtfinálových zápasech, neboť nejvýše nasazený Jirka Dušek, který letos vyhrál čtyři ze sedmi turnajů, nestačil ve třech vyrovnaných setech na Standu Jurčíka. To Honza Lempart už nevypadal tak čerstvě jako s Víťou, ale i tak poskytl početnému obecenstvu další nádhernou bitvu tentokráte s Honzou Šťastníkem. Ten měl nakonec více sil a Honzu v koncovce třetího setu asi hlavně díky lepší kondici udolal. Ve spodní části proběhla většina zápasů dle předpokladů, a tak se do semifinále probojovali Michal Štěpán a Michal Vaněk. Jejich vzájemný zápas měl tradiční průběh. Michal Štěpán do utkání skvěle nastoupil, aby následně začal chybovat, čehož Michal Vaněk využil a zápas otočil a vyhrál 2/1 na sety. Druhé semifinále nabídlo opět velmi kvalitní squash, když se nakonec tak trochu překvapivě jen ve dvou setech z výhry radoval Standa Jurčík nad Honzou Šťastníkem. Ve finále byl favoritem Standa, byla na něm však znát značná únava z předchozích zápasů, čehož dokázal v průběhu zápasu Michal využít a výsledkem tak byla další vyrovnaná třísetová zápletka. V koncovce rozhodujícího setu si Standa vypracoval čtyři matchbally, ale tradičně skvěle bojující Michal urval následující tři body. Svůj poslední matchball však Standa po velmi pěkné výměně využil a mohl se radovat ze svého premiérového vítězství na brněnských déčkách. Zápas o bronz měl také tři sety a lépe z něj vyšel v souboji s Michalem Štěpánem Honza Šťastník, který tak získal bronz. Devátý skončil Víťa Lazar, vítězem platu se stal Míra Ondruška a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl nováček Hamidou Barry. Jedinou kaňkou na jinak velmi pěkném, zápasově kvalitním a nezvykle rychlém turnaji byla přetržená achillovka Kristýny Vykouřilové, které přejeme brzké uzdravení a snad i rychlý návrat na kurty! Na všechny ostatní se těšíme v pátek 5.6., kdy proběhne náhradní páteční turnaj za zrušené dubnové déčko! Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

4.5.2020

Sportprofit tour - co a jak dál s ohledem na nákazu koronavirem?

Jelikož vláda rozvolnila opatření související s nákazou koronavirem o 3 týdny dříve oproti původnímu plánu, tak stihneme odehrát i původně zrušený dubnový turnaj. Tedy, pokud by se i nadále vyvíjela epidemiologická situace dobře, tak zbývající 3 turnaje ročníku 2019/2020 odehrajeme v TATO DATA:

  • 8. páteční déčko - pátek 22.5.2020 (všichni budou mít alespoň 1,5 týdne na rozehrání se, nasazení dle aktuálního žebříčku, nejspíše bez šaten, jinak snad vše standartně)

  • 9.páteční déčko - pátek 5.6.2020 (snad už i se sprchami)

  • Závěrečný turnaj - sobota 27.6.2020 od 9.00 hod (snad klasicky s posezením, grilováním, pivem, tenisem, fotbálkem, beachem atd.)

Uděláme tedy maximum pro dohrání letošní sezony. Neoficiální zprávy z ČASQ hovoří o tom, že dříve než v září se žádné asociační akce a ligy hrát nebudou, tedy snad nebudou 3 turnaje během 40 dní moc :-) Jen poznamenáváme, že pokud by vláda opět zpřísnila podmínky rozvolňování, budeme Vás ihned informovat a museli bychom upravit i data turnajů.

26.3.2020

Squashová sezóna přerušena

Jak jsme již bohužel všichni zaznamenali, letošní squashová sezóna byla z důvodu celosvětové nákazy koronavirem přerušena, což se týká i našeho seriálu Sportprofit tour. Rozhodl o tom VV ČASQ dne 12.3.2020. O dalším osudu soutěží sezóny 2019/2020 jednala na svém zasedání Soutěžní a disciplinární komise ČASQ. SK se na svém zasedání zabývala současnou situací související se šířením koronaviru, vyhlášením nouzového stavu vládou ČR a s tím souvisejícími nařízeními a omezeními. Projednáván byl především dopad současné situace na soutěže pořádané ČASQ a to ať již soutěže jednotlivců nebo soutěže družstev, jejichž konání bylo zastaveno. SK se zabývala možnými scénáři v závislosti na době těchto omezení a vydala rozhodnutí, které naleznete ZDE. Toto rozhodnutí SK bylo také projednáno Výkonným výborem ČASQ a bylo plně podpořeno a schváleny veškeré uvedené postupy.

 

O dalším vývoji situace Vás budeme průběžně informovat. A smozřejmě všem přejeme v této nelehké době hlavně zdraví a těšíme se co nejdříve na viděnou na squashi !!!!

28.2.2020

Jirka Dušek letos počtvrté vítězem pátečního déčka! Ale byla to dřina!

Už třetí páteční déčko v kalendářním roce 2020 zná své vítěze i poražené! V pátek 28.2. se na Viktorce konalo již 7.páteční a letos druhé únorové déčko v rámci Sportprofit Tour 2019/2020.  Turnaje se zúčastnil ideální počet 32 účastníků, což mělo za následek i naprosto hladký průběh turnaje, když už ve 21.45 byly všechny kurty zhasnuté a ceny byly předány vítězům. Turnaj měl tři velké favority a všichni tři svoji roli i potvrdili, neboť obsadili veškerá pódiová umístění. Nejlépe si vedla turnajová jednička a průběžně vedoucí hráč Sportprofit tour 2019/2020, Jirka Dušek, který se radoval z celkového triumfu. Letos tomu tak bylo již počtvrté, ale tentokráte to rozhodně nebylo zadarmo. Jirka svedl poměrně náročný čtvrtfinálový zápas se skvěle hrající Marikou Doubravovou. Ta byla nakonec nejlepší z žen poté, co obsadila konečnou 6.příčku. V semifinále se Jirkovi postavil velký soupeř v podobě Víti Lazara. První set byl obrovskou bitvou, kdy rozhodovala až vyrovnaná koncovka, v níž se Víťa sice propracoval k šancím, leč je neproměnil, a tak 1.set patřil Jirkovi. V tom druhém měl již od začátku mírně navrch Jirka, což pro něj znamenalo zasloužený postup do finále. Tam se mu postavila turnajová dvojka Michal Vaněk a zápas to byl až překvapivě vyrovnaný a to do úplného konce. První set opanoval Jirka, druhý naopak Michal. Třetí byl velkým bojem o každý míč, ale v napínavé koncovce prokázal své zkušenosti právě Jirka, set ovládl poměrem 11/9 a stal se vítězem celého turnaje. Michal sehrál vyrovnaný zápas i v semifinále s Tomášem Havlíkem, kde měl za stavu 9/9 v rozhodujícím setu hodně štěstí. Tomáš se po semifinálové prohře nezmohl na větší odpor v zápase o bronz, kde se sice sympaticky snažil, ale na Víťu byl krátký. Tomáš však odehrál skvělý turnaj, což dokazuje i jeho výhra nad klubovým parťákem Michalem Štěpánem, kterého rovněž udolal až v napínavé koncovce třetího setu! Devátou pozici nakonec obsadil Ondra Bořil, který v hlavní soutěži nestačil na solidně hrajícího a nakonec pátého Kubu Trličíka. Vítězem platu se po dalším velkém třísetovém boji s Martinem Kollárem stal Tomáš Tauš! Velké díky všem za účast a fajn hladký průběh a už se těšíme na další pokračování Sportprofit tour 2019/2020, které proběhne v pátek 17.4.2020!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

31.1.2020

Petr Kopecký jasným vítězem By The Way Restaurant pátečního déčka

V pátek 31.1. se na Viktorce konalo již 6.páteční déčko v rámci Sportprofit Tour 2019/2020.  Tentokráte jsme pro účastníky připravili speciální občerstvení, o které se postarala výborná restaurace BTW, která sídlí přímo v areálu Centra Viktoria, a díky které si naši hráči mohli užít skvělých řízečků, burgerů a dalších pochutin! Turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 41 hráčů, což je historicky druhý nejvyšší počet, za což všem zcela jistě patří velký dík! Turnaj byl tentokráte i velmi silně obsazen, což znamenalo, že aby byli hráči nasazeni, museli být mezi top 150 na žebříčku, což kvalitativně odpovídá úrovni někde mezi céčkem a béčkem.  Samotný turnaj měl také velkého favorita v osobě Petra Kopeckého, kterému aktuálně patří 32.pozice na českém žebříčku. Petr své rankingové postavení nakonec potvrdil i na kurtech, když turnajem projel jak nůž máslem a bez ztráty setu se mohl radovat z pohodového vítězství! Ve finále mu byl soupeřem Víťa Lazar. Ten se do finále probil po velké bitvě s Michalem Vaňkem, kterého udolal až ve 3.setu. Do třetího setu při cestě do finále přinutil jít Víťu i ve druhém kole Míra Ondruška. Michal Vaněk jako již tradičně odehrál několik velkých bitev a mezi jednu z nich patřil i souboj o třetí místo s Honzou Šťastníkem. Ten byl v zápase nakonec lepším hráčem a uhájil pro sebe 3. Místo, Michal tak skončil čtvrtý. O asi největší překvapení turnaje se postarala skvěle hrající Marika Doubravová. Ta si nejdříve v předkole poradila s jedním z černých koňů turnaje Otou Liznou, aby pak vyřadila v 1.kole hlavní soutěže nasazenou pětku Tomáše Havlíka! Maričina jízda nakonec pokračovala až do čtvrtfinále, kde nestačila na Honzu Šťastníka. Marika nakonec obsadila 7.příčku a byla tak nejlepší z žen! Na deváté pozici se tak trochu tradičně objevilo jméno Martina Kollára. Vítězem platu, tedy sedmnáctým nejlepším hráčem turnaje byl nakonec Tomáš Havlík a tím nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Honza Hřebíček. Ještě jednou tedy velké díky všem zúčastněným a hlavně restauraci By The Way, která se postarala o fantastické občerstvení. Na již sedmém pátečním déčku se na Vás budeme těšit 28.2.2020!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

3.1.2020

Jirka Dušek prvním vítězem kalendářního roku 2020

Zcela netradičně již z kraje nového roku 2020 se na Viktorce konalo v této sezoně již 5.páteční déčko pro příchozí. Turnaje se necelé tři dny po Silvestru zúčastnilo parádních 32 účastníků, z nichž 4 byli úplnými nováčky. Nejvýše nasazenými v turnaji byli Jirka Dušek a Víťa Lazar. Oba se nakonec probojovali i do samotného finále, leč jejich cesty byly rozdílné. Mnohem méně se nadřel Jirka, který všechny své zápasy s přehledem vyhrál. To Víťa se velmi natrápil ve čtvrtfinále proti Robertu Alexovi, kterého udolal až ve 3.setu. Svou kůži nedal zadarmo ani Michal Štěpán, který také v semifinále donutil jít Víťu až do rozhodující sady, avšak ani on na něj nestačil, Finále nabídlo pěknou podívanou. První set byl jasně v režii Víti, ten druhý zas opanoval Jirka. Třetí byl bojem o každý míč a těžší průběh turnaje pro Víťu se nakonec podepsal i na jeho fyzickém výkonu, když mu v koncovce došlo a Jirka si tak dokráčel pro další vítězství! Boj o bronz byl také parádní a poměrně dlouhou bitvou. Po hodně dlouhé době se nakonec z medailového umístění radoval Tomáš Havlík, který udolal Michala Štěpána v koncovce třetího setu. Nejlépe z žen se nakonec umístila Marika Doubravová, která v utkání o deváté místo podlehla Martinu Kollárovi. Vítězem platu a 17.místo obsadil Ondra Gavenda. Příště se na Vás budeme těšit v pátek 31.1. a již teď se můžete těšit na parádní občerstvení, které bude v režii naší partnerské restaurace BTW.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

13.12.2019

Michal Jadrníček si odskočil vyhrát své 1.déčko :D

V pátek třináctého se v rámci prosincového déčka pro příchozí sešlo na kurtech Centra Viktoria dohromady 30 statečných, kteří si to rozdali o celkové prvenství. Turnaj nám tentokráte osvěžila účast brněnského extraligisty a aktuálně 7 .hráče českého žebříčku Michala Jadrníčka. Ten byl jasným favoritem turnaje, což potvrdil i na kurtech, když prakticky všechny jeho zápasy byly exhibičního rázu. I tak se ale našly momenty, kdy sympaticky bojující Peťa Novotný, Ria Alexová, Michal Štěpán nebo Robert Alexa, našli recept a občas Michala dokázali přehrát.  Ve finále se pak s Michalem potkal asi dle předpokladů Jirka Dušek. Co se kvality týče, byl to rozhodně nejlepší zápas turnaje. Jirka bojoval a místy dokázal s Jadranem držet krok, na více než pár bodů v každém setu to ovšem nestačilo. I tak se Jirka nemusí za svůj výkon vůbec stydět. V zápase o 3. místo se potkali Robert Alexa s Martinem Kollárem. Ten si v průběhu turnaje poradil po velké bitvě s Michalem Vaňkem a ve třech setech udolal následně i Jirku Pinku ve čtvrtfinálovém souboji. V semifinále pak sice získal 1.set s Jirkou Duškem, na více se ovšem nezmohl a prohrál 1/2. Boj o třetí místo pak jasně ovládl Robert Alexa, který měl zřejmě nejtěžší los, když v 1.kole musel přejít přes Ondru Bořila, který nakonec vyhrál plate. Ve 2.kole svedl další velkou bitvu se čtvrtým nasazeným Tomášem Havlíkem, kterého udolal ve 2 těsných koncovkách. Asi nejvíc sil jej ale nakonec stálo čtvrtfinále s Marikou Doubravovou, se kterou vydřel vítězství až v koncovce rozhodujícího třetího setu. V semifinále se pak sympaticky snažil vzdorovat Jadranovi, ale rozdíl na kurtu byl prostě evidentní. Ještě se patří tradičně dodat, že deváté místo vybojoval Michal Vaněk!

 

Všem velké díky za účast i celý rok 2019 a v novém roce začneme pěkně zostra již v pátek 3.ledna, takže po Silvestru se na Vás všechny budeme těšit ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

15.11.2019

Jirka Dušek s přehledem vítězem listopadového déčka

V půlce listopadu se již tradičně uskutečnilo páteční déčko na Viktorce a jak je již letos zvykem, bylo výborně obsazené. Na kurtech se prohánělo dohromady 39 bojovníků a i kvalitou šlo o dobrý turnaj. Velký favorit turnaje byl Jirka Dušek, který ovšem v říjnu klopýtl, a tak měl velkou chuť toto zaváhání napravit, což se mu nakonec i povedlo. Jirka prošel bez sebemenších problémů až do finále, kde na něj tak trochu překvapivě čekal Michal Štěpán. Ten Jirkovi vzdoroval a v prvním setu otočil stav 6/10 na 12/10.  Ve zbytku zápasu však dominoval Jirka a připsal si druhé letošní vítězství. Michal v cestě do finále porazil Riu Alexovou a v semifinále Martina Kollára. Ten se ve čtvrtfinále postaral o největší překvapení turnaje, když zdolal turnajovou dvojku a minulého vítěze Víťu Lazara po boji 11/9, 13/11. Martinovi následně zápas o 3.místo skrečoval Robert Alexa, který si ve čtvrtfinále poradil s Michalem Vaňkem. Deváté místo získala Marika Doubravová. Vítězem platu se stal Tomáš Havlík, který se překvapivě loučil s hlavní soutěží již v 1.kole, neboť nestačil na solidně hrající Riu Alexovou. Vláďa Kolegar si připsal 3 výhry mezi poraženými v předkole a bylo z toho 33.místo. Díky všem za účast a budeme se na Vás těšit v pátek 13.12.!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

V pátek 11.10.2019 se konalo druhé letošní páteční déčko pro příchozí na Viktorce a obsazení slibovalo doopravdy pěknou podívanou. Nejenže se turnaje zúčastnilo skvělých 39 hráčů, ale i obsazení bylo tentokrát velmi silné a dalo by se říct, že spíše než o déčko se kvalitou jednalo o turnaj někde mezi béčkem a céčkem. Mezi hlavní favority patřili nasazení Jirka Dušek, Víťa Lazar, Michal Vaněk, ale i nenasazení černí koně v podobě Roberta Alexy, Honzy Břeně a Standy Jurčíka. Na medailové pozice si brousili zuby i Martin Štěpán jun., Michal Štěpán, Jirka Pinka a mnoho dalších. Na špatný los doplatil v 1.kole Jirka Pinka, který podlehl Honzovi Břeňovi. Ten se následně probojoval do čtvrtfinále, kde si poradil s Michalem Štěpánem. O jeho soupeři se rozhodovalo v duelu mezi Jirkou Duškem a Honzou Šťastníkem. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný a za stavu 9/9 v rozhodujícím setu byl tím šťastnějším Honza Šťastník. Bylo tedy jasné, že Jirka Dušek svůj triumf ze září neobhájí. V semifinále se čekala velká bitva, avšak opak byl realitou. Honza Břeň využil chytrou taktiku, kterou nutil Honzu spěchat a následně i kazit a tak po hladké výhře 2/0 na sety postoupil do finále Ve druhé straně pavouku bylo k vidění také několik pěkných zápasů. Tím prvním byl zápas Michala Vaňka s Ondrou Bořilem.  Zápas byl plný emocí a vyhrocených okamžiků. Pevnější nervy a asi větší bojovnost nakonec prokázal Michal a postoupil. Ve čtvrtfinále na něj čekal další černý kůň turnaje, Standa Jurčík. Zápas by se dal opět definovat urputnou bojovností obou hráčů. Tentokráte se však z vítězství radoval zřejmě technicky lépe vybavenější Standa. Na něj v semifinále čekala turnajová dvojka Víťa Lazar. Ten si prožil peklo ve čtvrtfinále s Martinem Štěpánem juniorem, který turnaj od turnaje dokazuje víc a víc, že je s ním třeba počítat a nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Zápas byl asi nejhezčím z celého turnaje. Hráli se dlouhé, pěkné výměny a k vidění bylo i několik skvělých zakončení a úderů z “nehratelných“ pozic. Zkušenosti ale lépe prodal Víťa a po výhře 2/0 se radoval z postupu. V semifinále tedy narazil na Standu. Standa byl možná mírným favoritem, avšak se na něm podepsala nepříliš dobrá kondice, která jej stála zápas. Standa působil unaveně a Víťa se mohl těšit z poměrně snadné výhry 2/0 a postupu do finále. Do finále vstoupil výrazně lépe Víťa. Rychle se ujal vedení 6/0 a náskok, který se sice neustále ztenčoval, si dokázal udržet a po výhře 11/9 se ujal vedení. Ve druhém setu Honza Břeň zabral a hra se vyrovnala. Menší vedení si udržoval právě Honza, ale za stavu 8/7 pro sebe udělal několik zbytečných chyb, a tak se po výhře 11/9 i ve druhém setu mohl z celkového vítězství radovat Víťa. V zápase o bronz udolal Honza Šťastník 2/1 Standu Jurčíka. Deváté místo vydřel Robert  Alexa a vítězství v platu zaznamenal Tomáš Sigmund. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Vláďa Kolegar. Díky všem za skvělý turnaj a těšíme se 15.11.2019 u třetího pátečního déčka!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

20.9.2019

Jirka Dušek prvním vítězem pátečního déčka ve 4.ročníku Sportprofit tour!

Máme za sebou první páteční déčko 4. ročníku Sportprofit Tour a déčko to bylo vskutku vydařené.  Na Viktorce se totiž po dvou měsíční pauze sešlo neskutečných 40 účastníků, a tak bylo doopravdy na co koukat, neboť bylo sehráno více než 100 zápasů. Nejlépe si v turnaji nakonec vedli dva nejvýše nasazení, tedy Jirka Dušek a Víťa Lazar. Finále bylo od první výměny vyrovnané a střídaly se v něm pasáže plné pěkných výměn, ale i někdy i plné až úplně zbytečných a hloupých chyb. Tím šťastnějším a i lepším hráčem nakonec po celou dobu byl Jirka, který si tak na své konto připsal druhé vítězství na brněnských déčkách. Druhá pozice tedy putuje k obhájci loňského celkového vítězství Víťovi Lazarovi! Třetí nakonec skončil další favorit Honza Šťastník. Ten si ve čtvrtfinále poradil s odvěkým rivalem Michalem Vaňkem, ale semifinále s Jirkou se mu vůbec nevydařilo. Boj o třetí místo mu byl nakonec skrečován. O největší překvapení turnaje se postarala teprve čtrnáctiletá Riana Alexová, která se přes Jirku Pinku a Ondru Manďáka, který vyřadil Michala Štěpána, dokázala probojovat do svého prvního semifinále a i zde svedla pěknou bitvu s Víťou Lazarem, kterému zejména v 1. setu pěkně zavářela. Boj o bronz kvůli brzkému rannímu odjezdu na reprezentační soustředění vzdala. Na turnaji se představili dohromady 3 nováčci a i junioři brněnské Viktorky. Všichni tito hráči tedy přispěli k zpestření turnaje a věříme, že další nováčci a junioři je budou následovat! Ještě je třeba tradičně doplnit, že vítězem platu se stal Aleš Tchuř, deváté místo putuje k Michalu Štěpánovi a vítězem mezi vyřazenými v předkole se stal Ondra Ryšavý! Všem ještě jednou moc dík za účast a budeme se těšit 11.10.  u druhého podniku letošní tour!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde: