top of page

Historie Sportprofit tour

sportprofit new.png

TOUR  2022/2023

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
PARK logo.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

8. páteční Déčko pro příchozí v pátek 14.4.2023 od 17.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 16.45, první zápasy od 17.15 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 40

 

aktuální počet přihlášených:  0   seznam přihlášených zde:

3.3.2023

Michal Štěpán po fantastických výkonech vítězem březnového Déčka!

déčko únor.jpg

Dne 3.3.2023 se uskutečnilo 7.pokračování letošní Sportprofit Tour za účasti 21 hráčů. Turnaj nabídl několik zajímavých prvních kol, kde kartami míchaly zejména ženy – Kristýna Hrnčiříková a Eliška Jičínská. Kristýna vyřadila výše nasazeného Míru Ondrušku a Eliška pátého nasazeného Borise Heneše, když otočila skóre z nepříznivého stavu 0/1 na sety. Ve čtvrtfinálových utkání si Michal Štěpán poradil ve dvou setech právě s Kristýnou a Eliška nemile potrápila Michala Vaňka, který si však dva velmi vyrovnané sety pohlídal a také postoupil do semifinále, kde svedl tradičně extrémně vyrovnanou bitvu s Michalem Štěpánem. Vaněk získal 1.set, Štěpán ten druhý. V rozhodujícím vedl Vaněk 8/6, ale koncovku nezvládl a dále tak postupovala turnajová jednička Michal Štěpán. Ve spodní části pavouka si Honza Šťastník poměrně přesvědčivě poradil s Aldou Tchuřem stejně tak jako Jirka Pinka s Pavlem Blahou. Následně i semifinále mezi Honzou a Jirkou bylo poměrně jednoznačnou záležitostí, kdy se z vítězství 2/0 na sety radoval Honza. Finále bylo bojovné a k vidění byl hezký squash. Skvělou formu z celého turnaje pak podtrhl Michal Štěpán, který hrál fantasticky i v průběhu celého finále a s vítězem posledního Déčka si poradil ve dvou setech. Michal se tak mohl radovat z letošní první výhry na brněnských Déčkách! V zápase o třetí místo byl vyrovnaný hlavně druhý set, ale i v tom byl mírně lepší Michal Vaněk, který tak porazil Jirku Pinku 2/0 na sety a bral bronz. Páté místo a nejlépe z žen nakonec skončila Eliška Jičínská. Vítězem platu se stal Martin Kollár a nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl Robert Šťastný. Příští turnaj se uskuteční v pátek 14.4.2023 od 17.00 a vy všichni jste samozřejmě zváni!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

12.2.2023

Honza Šťastník v této sezoně jako první podruhé vítězem Déčka na Viktorce!

decko unor.jpg

Netradičně v neděli se u příležitosti letos již 6.Déčka sešlo pro tuto sezonu poměrně tradičních 24 účastníků, kteří si to rozdali o naše krásné skleněné medaile. V turnaji se příliš nevedlo nasazené jedničce Jirkovi Pinkovi, ten podlehl ve čtvrtfinále Honzovi Šťastníkovi 1/11 a 2/11 a nakonec obsadil 6.příčku. Mezi nejlepší čtyři se nedostal ani 3.nasazený Tomáš Havlík. Ten nestačil na lednového vítěze Víťu Lazara. Zbylé dvě čtvrtfinále nabídly pěkné bitvy. Aleš Tchuř statečně vzdoroval Michalu Vaňkovi, ale nakonec podlehl v rozhodující 3.sadě. Stejně vyrovnaný byl i zápas mezi Michalem Štěpánem a Borisem Henešem. V tomto utkání se z vítězství ve 3.setu radoval nakonec Michal. Ten se následně utkal v semifinále s Víťou Lazarem a první set patřil právě jemu. Jenže následně Michal ztratil trochu koncentraci při diskuzích s rozhodčími a Víťa vývoj utkání otočil a radoval se z postupu do finále. Druhé semifinále také nabídlo 3 sety a i zde jej vítěz nakonec otočil z nepříznivého stavu 0/1 na sety. Druhým finalistou se stal na úkor Michala Vaňka Honza Šťastník. To, co bylo pravidlem v semifinálových zápasech, se ukázalo být realitou i ve finále. Víťa poměrně jednoznačně získal 1.set. Zbylé dva ale zcela ovládl Honza a mohl se tak radovat z turnajového vítězství. Třetí místo si nakonec na své konto připsal po vítězství 2/0 nad Michalem Štěpánem Michal Vaněk. Vítězem platu se po dobrých výkonech stal David Neugebauer a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl benjamínek turnaje Jirka Hartmann. Všem díky za účast a těšíme se na dalším Déčku v pátek 3.3.2023 klasicky od 17.00 hod.

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

13.1.2023

Víťa Lazar prvním vítězem roku 2023!

novorocni déčko.jpg

Rok 2023 zahájila Sportprofit Tour symbolicky v pátek třináctého, kdy se na Viktorce sešlo skvělých 26 účastníků - mezi nimi však chyběla stálice v podobě Jirky Pinky, což vzbudilo mezi účastníky značný rozruch :D  Turnaj jako vždy nabídl několik zajímavých utkání a nebyla nouze i o nováčky, za což jsme vždy vděční. Jeden z nich, Ondřej Dostál, si nevedl vůbec zle, když si poradil s Martinem Šimkou a následně i třetím nasazeným Borisem Henešem. Ve čtvrtfinále však byla nad jeho síly Marika Doubravová a Ondra obsadil konečné 8.místo. Na Mariku čekal v semifinále Michal Štěpán, který se však nemile zapotil s výborně hrajícím Alešem Tchuřem, kterého zdolal až ve třetím setu. Ve spodní části pavouka se do semifinále poměrně s přehledem dostali Víťa Lazar a Michal Vaněk. Ten měl sice ve čtvrtfinále odvěkého rivala Honzu Šťastníka, nicméně tentokrát si s Honzou poradil až překvapivě hladce 11/4 a 11/5. To semifinále mezi Michalem a Víťou bylo obrovskou bitvou. První set patřil Michalovi a ve druhém se propracoval k matchballu, který však nevyužil. Zápas tak dospěl do třetího setu. V něm nejdříve vedl Michal 9/7, ale k matchballu se jako první dostal Víťa. Oba hráči pak neproměnili několik příležitostí ukončit utkání. Nakonec se to však povedlo Víťovi a ten se tak dostal do finále, kde na něj čekal Michal Štěpán. Ten měl v semifinále s Marikou několikrát štěstěnu na své straně a ve vyrovnaných dvou setech Mariku přehrál. Finále pak bylo poměrně jasnou záležitostí ve prospěch Víti. Ten se tak radoval z celkově již 9.prvenství na Déčkách na Viktorce. Zápas o bronz zvládla lépe Marika a po vítězství 2/0 se mohla radovat ze své 1.skleněné medaile 😉 Páté místo bral nakonec Tomáš Tauš, vítězem platu se stal Boris Heneš a nejlepším mezi vyřazenými v 1.kole byl Dominik Blažíček. Ještě jednou všem moc díky za účast a na všechny se budeme ještě jednou netradičně v tomto ročníku těšit v NEDĚLI 12.2.2023 od TAKÉ NETRADIČNÍCH 16.00hod u 6.Déčka.

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

11.12.2022

Roman Švec vítězem závěrečného Déčka roku 2022!

prosincové déčko.jpg

Squashový rok 2022 je téměř za námi a s ním i poslední Déčko tohoto kalendářního roku. Historicky poprvé netradičně v neděli se v Centru Viktoria sešlo více než solidních 23 účastníků, kteří sehráli několik pěkných utkání! Velkým favoritem turnaj byl pořadatel Roman Švec, který si tentokrát chtěl zahrát, a tak trochu očekávaně se nakonec stal i celkovým vítězem! V turnaji si Roman postupně poradil s Martinem Kollárem, dále ve čtvrtfinále s Honzou Šťastníkem, který sehrál možná nejvyrovnanější a nejhezčí zápas v 1.kole s Marikou Doubravovou, kterou udolal 15/13,8/11 a 12/10, když dokonce odvracel matchball. V semifinále na Romana čekal Michal Štěpán a ve finále mu pak byl soupeřem Michal Vaněk, který po pěkném výkonu dokonce uzmul Romanovi set poměrem 11/9. Další dva však vyhrál Roman 11/1 a 11/6 a ovládl tak již své druhé Déčko. V souboji o třetí místo se představil Michal Štěpán a na turnaji dnes výborně hrající Tomáš Havlík. Ten si poměrně s přehledem překvapivě poradil ve čtvrtfinále s nasazenou dvojkou turnaje Jirkou Pinkou dvakrát 11/8, ale v semifinále s Vaňkem nechytil vůbec rytmus a odešel poražen. Za to v boji o třetí místo opět předvedl parádní výkon a poradil si 11/3,11/9 s Michalem Štěpánem! Povedený turnaj zažil i David Neugebauer, ten v 1.kole statečně vzdoroval ve 3 setech Tomáši Havlíkovi a dále si poradil s Marošem Kucbelem, Tomášem Taušem a až ve finále platu mu vystavila stopku dnes nejlepší žena Marika Doubravová. Ta však utkání o 9.místo otočila ze stavu 0/1 na sety. Tři sety se hráli i v souboji dvou nejlepších vyřazených v předkole – mezi Lukášem Košutem a Guillaume Bourélym. Šťastnější byl nakonec Lukáš. Všem 23 účastníkům patří velké díky a na všechny se budeme těšit u 5.pátečního Déčka již v roce 2023. A nebylo by to stylově, kdybychom nezačali v pátek třináctého. Tak tedy opět tradičně v páteční termín od 17.00 dne 13.1.2023 se na Vás budeme těšit!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

11.11.2022

Honza Šťastník zaokrouhlil počet svých vítězství na Déčkách na 10!

listopadove decko.jpg

Martin na bílém koni sice nepřijel, ale zato přivezl spoustu squashe v podobě 3.pátečního Déčka na Viktorce. Turnaje se tentokrát zúčastnilo solidních 24 squashistů a nejvýše nasazeným byl Jirka Pinka. Ten sice ani na tomto turnaji nepotvrdil své nasazení, nicméně stejně jako ve dvou předchozích případech, si opět odváží bronz! Jirka si na cestě do semifinále poradil s vždy nebezpečným Robertem Alexou, který ve druhém kole přehrál ve 3 setech výše nasazeného Aleše Tchuře. Semifinálovou stopku Jirkovi vystavil Michal Vaněk. Ten se do semifinále probil přes nasazenou čtverku Tomáše Havlíka a nutno podotknout, že v semifinálovém souboji nedal Jirkovi žádnou, ale absolutně žádnou šanci na úspěch. Ve spodní části pavouku se do semifinále probojovali Honza Šťastník a Marika Doubravová. Oba dva si ve svých čtvrtfinálových utkáních poradili s výše nasazenými. Marika porazila ve dvou setech trojku turnaje – Borise Heneše. To Honza si pak v tradičním souboji rivalů poradil s Michalem Štěpánem. Semifinále mezi Honzou a Marikou bylo pěkným zápasem, leč otěže zápasu držel pevně ve svých rukou Honza a radoval se tak z postupu do finále. V něm poměrně suverénně porazil Michala Vaňka a poprvé od června 2021 se tak mohl těšit z vítězství na brněnském Déčku. Ba co víc, pro Honzu to byl jubilejní 10.triumf na pátečních Déčkách. Gratulujeme! Souboj o bronz, jak jsem již zmínil výše, byl v režii Jirky Pinky, který si poměrně hladce poradil ve dvou setech s Marikou Doubravovou. Deváté místo v turnaji a vítězem platu se stal Martin Kollár. Nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl Pavel Blaha. Za zmínku stojí i velké bitvy Vládi Kolegara, nejstaršího účastníka turnaje. Ten zahájil turnaj nejdelším předkolem proti Michalu Svobodovi, kde utekl z matchballu a nakonec zvítězil ve 3 setech. A jak turnaj začal, tak jej i zakončil, když v další vele dlouhé bitvě o 15.místo dokázal otočit nepříznivé skóre ve třetím setu s Gui Bourelym. Ten vedl již 7/2, Vláďa se však nevzdal a utkání získal po výhře 12/10. Všem velký dík za účast a přesně za měsíc se budeme těšit na poslední Déčko roku 2022. To se uskuteční netradičně v NEDĚLI!!! 11.12.2022 od netradičních 16.00 hod! Všichni jste zváni!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

21.10.2022

Jan Břeň jubilejním 20.vítězem pátečních Déček na Viktorce!

déčko říjen.jpg

Na druhém turnaji 7.ročníku Sportprofit Tour se nakonec představilo 24 účastníků. Prvním nasazeným byl Jiří Pinka. Ten si se svými soupeři v úvodních kolech hladce poradil a v semifinále na něj čekal třetí nasazený Michal Vaněk. Ten však cestu do semifinále neměl vůbec lehkou, neboť v jeho čtvrtině herního pavouka se nacházela jména jako Lazar, Alexa a Jurčík. Michal si v prvním kole poradil ve velmi vyrovnaném zápase s vždy dobře hrajícím Robertem Alexou. To Víťa Lazar jakožto bývalý vítěz Tour se ani na druhý letošní pokus nedostal přes druhé kolo, když ve velmi vyrovnaném utkání prohrál ve 3 setech se Standou Jurčíkem. Standa se následně ve čtvrtfinále utkal s Michalem. Byl to dost možná nejvyrovnanější zápas dne, avšak bohužel neskončil vítězným míčkem, Standa za stavu 7/7 v rozhodujícím setu nešťastně vrazil do skla a narazil si klíční kost. Turnaj pro něj tak skončil. Ve spodní části pavouku se poměrně bez výraznějších problémů dostali do semifinále Boris Heneš a Jan Břeň, který si ve druhém kole poradil s druhým nasazeným Michalem Štěpánem a následně ve čtvrtfinále s nejlepší ženou na turnaji - Rianou Alexovou. Ta obsadila konečné 7.místo. Semifinále mezi Honzou a Borisem moc drama nenabídlo. Hrál se sice pěkný squash, ale Honza měl navrch. To druhé semifinále mezi Jirkou a Michalem bylo bitvou se vším všudy. V rozhodujícím třetím setu se nakonec z výhry radoval Michal. Jak vypjatý to byl duel, bylo vidět i po zápase, když se oba soupeři ještě dohadovali a řešili nejen hru ale i rozhodnutí rozhodčích. Finále bylo opět v režii Honzy. Ten sice pustil Michala hlavně ve druhém setu zpět do zápasu, ale i tak hru kontroloval a nakonec se po vítězství ve dvou setech stal jubilejním 20 vítězem pátečních Déček na Viktorce. Michal si naopak již po šestnácté odnesl stříbrnou medaili. Zápas o bronz zahájil lépe Boris Heneš, který vyhrál 1.set. Druhý však patřil Jirkovi a ve třetím pak Jirka doslova exceloval. Jirka tak obhájil bronzovou medaili z letošního úvodního Déčka. Deváté místo obsadil Víťa Lazar. Vítězem platu se dnes stal Maroš Kucbel. Všem děkujeme za účast a těšíme se na další turnaj 11.11.2022!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

16.9.2022

Úvodní Déčko plné bitev a vyrovnaných zápasů podruhé v režii ženy - tentokrát Elišky Jičínské!

zářijové déčko.jpg

Již 7.ročník Sportprofit Tour má za sebou úvodní turnaj, a že na něm bylo hodně k vidění. Mezi 25 účastníky se představilo několik bývalých vítězů Déček a celkově i samotný los sliboval spoustu vypjatých bitev. Tou první větší bylo utkání dvou celkových vítězů již ve druhém kole. Víťa Lazar vstoupil do zápasu lépe a 1.set s Honzou Šťastníkem patřil jemu. Honza však zápas otočil a “odměnou“ mu byl zápas s dalším velkým favoritem Michalem Vaňkem. Ten se také hodně zapotil již v 1.kole, když až ve třech setech udolal dobře hrajícího Jardu Hemelku, který se na brněnské kurty vrátil po doopravdy dlouhé době. Čtvrtfinále mezi Michalem a Honzou bylo tradičně extrémně vyrovnané, ale tentokráte patřila koncovka Honzovi. I další čtvrtfinále byla super zajímavá a vyrovnaná. Eliška Jičínská si ve dvou setech poradila s Martinem Kollárem. A aby nebylo žen v semifinále málo, tak Ria Alexová přemohla druhého nasazeného Michala Štěpána. A byl to doslova obrat dne. Michal měl zápas plně pod kontrolou a vypracoval si za vyrovnaného stavu 1/1 na sety 5 matchballů v rozhodující 3.sadě. Ria ale jako by chytla druhý dech a skvělou hrou dozadu a o to přesnějšími volej dropy získala následujících 7 výměn pro sebe a vůbec poprvé jsme tak měli 2 ženy v semifinále. Poslední čtvrtfinále mezi Jirkou Pinkou a Tomášem Havlíkem nabídlo možná nejlepší squash dne. Hrály se krásné dlouhé výměny, které měly nejen myšlenku ale na Déčko i velmi solidní kvalitu. Celý zápas byl pak okořeněn velkou bojovností z obou stran! Skvělý zápas nakonec ovládl Jirka Pinka. Ten následně v semifinále poměrně hladce nestačil na Elišku Jičínskou ve dvou setech. To Ria trápila Honzu Šťastníka podstatně více a za stavu 1/1 na sety a 5/10 se opět nadechovala k dalšímu senzačnímu obratu, a že mu nebyla daleko. Odvrátila tentokrát 4 matchbally, ale následná laciná chyba poslala Honzu do finále. Ria se tak utkala o třetí místo s Jirkou Pinkou. Bylo vidět, že oba hráči by si rádi domů odnesli zbrusu nové skleněné medaile pro vítěze a hrál se tak opět pěkný a velmi bojovný squash. Jirka si vítězství doslova vydřel, když létal po celém kurtu a k tomu přidal i neskutečné boasty. Výsledkem bylo vítězství 2/1 a bronz! Finále bylo tak trochu očekávaně opět velmi vyrovnanou bitvou. Honza Šťastník v něm i ve svém pátém zápase v turnaji dovedl utkání až do rozhodující třetí sady. V ní však měla po celou dobu mírně navrch Eliška Jičínská, a tak se po výhře 2/1 mohla radovat z premiérové výhry na pátečních Déčkách a po Káje Šrámkové se stala druhou ženou, která naše Déčka dokázala ovládnout.

 

I další zápasy v turnaji nabídly spousty vyrovnaných bitev. Myslím, že za zmínku rozhodně stojí výkony další ženy– Kataríny Šimonové, která taktéž nenechala jedinému soupeři ani bod zadarmo, i když z toho bylo konečné 23.místo. Vítězem platu se stal Víťa Lazar a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se stal Pavel Tupec! Velké díky všem a už se těšíme na 2. páteční Déčko, které se uskuteční 21.10.2022 a na turnaji si budou moci účastníci vyzkoušet rakety a zboží firmy Tecnifibre a zakoupit je s velkými až 40% slevami 😉 Tak neváhejte a poznačte si v kalendáři!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

bottom of page