Historie Sportprofit tour

sportprofit new.png

TOUR  2022/2023

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
PARK logo.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

4. nedělní!!! Déčko pro příchozí v neděli 11.12.2022 od 16.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 15.45, první zápasy od 16.15 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 40

 

aktuální počet přihlášených:  3   seznam přihlášených zde:

11.11.2022

Honza Šťastník zaokrouhlil počet svých vítězství na Déčkách na 10!

listopadove decko.jpg

Martin na bílém koni sice nepřijel, ale zato přivezl spoustu squashe v podobě 3.pátečního Déčka na Viktorce. Turnaje se tentokrát zúčastnilo solidních 24 squashistů a nejvýše nasazeným byl Jirka Pinka. Ten sice ani na tomto turnaji nepotvrdil své nasazení, nicméně stejně jako ve dvou předchozích případech, si opět odváží bronz! Jirka si na cestě do semifinále poradil s vždy nebezpečným Robertem Alexou, který ve druhém kole přehrál ve 3 setech výše nasazeného Aleše Tchuře. Semifinálovou stopku Jirkovi vystavil Michal Vaněk. Ten se do semifinále probil přes nasazenou čtverku Tomáše Havlíka a nutno podotknout, že v semifinálovém souboji nedal Jirkovi žádnou, ale absolutně žádnou šanci na úspěch. Ve spodní části pavouku se do semifinále probojovali Honza Šťastník a Marika Doubravová. Oba dva si ve svých čtvrtfinálových utkáních poradili s výše nasazenými. Marika porazila ve dvou setech trojku turnaje – Borise Heneše. To Honza si pak v tradičním souboji rivalů poradil s Michalem Štěpánem. Semifinále mezi Honzou a Marikou bylo pěkným zápasem, leč otěže zápasu držel pevně ve svých rukou Honza a radoval se tak z postupu do finále. V něm poměrně suverénně porazil Michala Vaňka a poprvé od června 2021 se tak mohl těšit z vítězství na brněnském Déčku. Ba co víc, pro Honzu to byl jubilejní 10.triumf na pátečních Déčkách. Gratulujeme! Souboj o bronz, jak jsem již zmínil výše, byl v režii Jirky Pinky, který si poměrně hladce poradil ve dvou setech s Marikou Doubravovou. Deváté místo v turnaji a vítězem platu se stal Martin Kollár. Nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl Pavel Blaha. Za zmínku stojí i velké bitvy Vládi Kolegara, nejstaršího účastníka turnaje. Ten zahájil turnaj nejdelším předkolem proti Michalu Svobodovi, kde utekl z matchballu a nakonec zvítězil ve 3 setech. A jak turnaj začal, tak jej i zakončil, když v další vele dlouhé bitvě o 15.místo dokázal otočit nepříznivé skóre ve třetím setu s Gui Bourelym. Ten vedl již 7/2, Vláďa se však nevzdal a utkání získal po výhře 12/10. Všem velký dík za účast a přesně za měsíc se budeme těšit na poslední Déčko roku 2022. To se uskuteční netradičně v NEDĚLI!!! 11.12.2022 od netradičních 16.00 hod! Všichni jste zváni!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

21.10.2022

Jan Břeň jubilejním 20.vítězem pátečních Déček na Viktorce!

déčko říjen.jpg

Na druhém turnaji 7.ročníku Sportprofit Tour se nakonec představilo 24 účastníků. Prvním nasazeným byl Jiří Pinka. Ten si se svými soupeři v úvodních kolech hladce poradil a v semifinále na něj čekal třetí nasazený Michal Vaněk. Ten však cestu do semifinále neměl vůbec lehkou, neboť v jeho čtvrtině herního pavouka se nacházela jména jako Lazar, Alexa a Jurčík. Michal si v prvním kole poradil ve velmi vyrovnaném zápase s vždy dobře hrajícím Robertem Alexou. To Víťa Lazar jakožto bývalý vítěz Tour se ani na druhý letošní pokus nedostal přes druhé kolo, když ve velmi vyrovnaném utkání prohrál ve 3 setech se Standou Jurčíkem. Standa se následně ve čtvrtfinále utkal s Michalem. Byl to dost možná nejvyrovnanější zápas dne, avšak bohužel neskončil vítězným míčkem, Standa za stavu 7/7 v rozhodujícím setu nešťastně vrazil do skla a narazil si klíční kost. Turnaj pro něj tak skončil. Ve spodní části pavouku se poměrně bez výraznějších problémů dostali do semifinále Boris Heneš a Jan Břeň, který si ve druhém kole poradil s druhým nasazeným Michalem Štěpánem a následně ve čtvrtfinále s nejlepší ženou na turnaji - Rianou Alexovou. Ta obsadila konečné 7.místo. Semifinále mezi Honzou a Borisem moc drama nenabídlo. Hrál se sice pěkný squash, ale Honza měl navrch. To druhé semifinále mezi Jirkou a Michalem bylo bitvou se vším všudy. V rozhodujícím třetím setu se nakonec z výhry radoval Michal. Jak vypjatý to byl duel, bylo vidět i po zápase, když se oba soupeři ještě dohadovali a řešili nejen hru ale i rozhodnutí rozhodčích. Finále bylo opět v režii Honzy. Ten sice pustil Michala hlavně ve druhém setu zpět do zápasu, ale i tak hru kontroloval a nakonec se po vítězství ve dvou setech stal jubilejním 20 vítězem pátečních Déček na Viktorce. Michal si naopak již po šestnácté odnesl stříbrnou medaili. Zápas o bronz zahájil lépe Boris Heneš, který vyhrál 1.set. Druhý však patřil Jirkovi a ve třetím pak Jirka doslova exceloval. Jirka tak obhájil bronzovou medaili z letošního úvodního Déčka. Deváté místo obsadil Víťa Lazar. Vítězem platu se dnes stal Maroš Kucbel. Všem děkujeme za účast a těšíme se na další turnaj 11.11.2022!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

16.9.2022

Úvodní Déčko plné bitev a vyrovnaných zápasů podruhé v režii ženy - tentokrát Elišky Jičínské!

zářijové déčko.jpg

Již 7.ročník Sportprofit Tour má za sebou úvodní turnaj, a že na něm bylo hodně k vidění. Mezi 25 účastníky se představilo několik bývalých vítězů Déček a celkově i samotný los sliboval spoustu vypjatých bitev. Tou první větší bylo utkání dvou celkových vítězů již ve druhém kole. Víťa Lazar vstoupil do zápasu lépe a 1.set s Honzou Šťastníkem patřil jemu. Honza však zápas otočil a “odměnou“ mu byl zápas s dalším velkým favoritem Michalem Vaňkem. Ten se také hodně zapotil již v 1.kole, když až ve třech setech udolal dobře hrajícího Jardu Hemelku, který se na brněnské kurty vrátil po doopravdy dlouhé době. Čtvrtfinále mezi Michalem a Honzou bylo tradičně extrémně vyrovnané, ale tentokráte patřila koncovka Honzovi. I další čtvrtfinále byla super zajímavá a vyrovnaná. Eliška Jičínská si ve dvou setech poradila s Martinem Kollárem. A aby nebylo žen v semifinále málo, tak Ria Alexová přemohla druhého nasazeného Michala Štěpána. A byl to doslova obrat dne. Michal měl zápas plně pod kontrolou a vypracoval si za vyrovnaného stavu 1/1 na sety 5 matchballů v rozhodující 3.sadě. Ria ale jako by chytla druhý dech a skvělou hrou dozadu a o to přesnějšími volej dropy získala následujících 7 výměn pro sebe a vůbec poprvé jsme tak měli 2 ženy v semifinále. Poslední čtvrtfinále mezi Jirkou Pinkou a Tomášem Havlíkem nabídlo možná nejlepší squash dne. Hrály se krásné dlouhé výměny, které měly nejen myšlenku ale na Déčko i velmi solidní kvalitu. Celý zápas byl pak okořeněn velkou bojovností z obou stran! Skvělý zápas nakonec ovládl Jirka Pinka. Ten následně v semifinále poměrně hladce nestačil na Elišku Jičínskou ve dvou setech. To Ria trápila Honzu Šťastníka podstatně více a za stavu 1/1 na sety a 5/10 se opět nadechovala k dalšímu senzačnímu obratu, a že mu nebyla daleko. Odvrátila tentokrát 4 matchbally, ale následná laciná chyba poslala Honzu do finále. Ria se tak utkala o třetí místo s Jirkou Pinkou. Bylo vidět, že oba hráči by si rádi domů odnesli zbrusu nové skleněné medaile pro vítěze a hrál se tak opět pěkný a velmi bojovný squash. Jirka si vítězství doslova vydřel, když létal po celém kurtu a k tomu přidal i neskutečné boasty. Výsledkem bylo vítězství 2/1 a bronz! Finále bylo tak trochu očekávaně opět velmi vyrovnanou bitvou. Honza Šťastník v něm i ve svém pátém zápase v turnaji dovedl utkání až do rozhodující třetí sady. V ní však měla po celou dobu mírně navrch Eliška Jičínská, a tak se po výhře 2/1 mohla radovat z premiérové výhry na pátečních Déčkách a po Káje Šrámkové se stala druhou ženou, která naše Déčka dokázala ovládnout.

 

I další zápasy v turnaji nabídly spousty vyrovnaných bitev. Myslím, že za zmínku rozhodně stojí výkony další ženy– Kataríny Šimonové, která taktéž nenechala jedinému soupeři ani bod zadarmo, i když z toho bylo konečné 23.místo. Vítězem platu se stal Víťa Lazar a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se stal Pavel Tupec! Velké díky všem a už se těšíme na 2. páteční Déčko, které se uskuteční 21.10.2022 a na turnaji si budou moci účastníci vyzkoušet rakety a zboží firmy Tecnifibre a zakoupit je s velkými až 40% slevami 😉 Tak neváhejte a poznačte si v kalendáři!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde