Historie klubových turnajů

Klubové turnaje 2022/2023

TOUR

Průběžné pořadí
Termíny konání
Bodové hodnoty
Galerie

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
PARK logo.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

1.páteční Déčko pro příchozí v neděli 9.9.2022 od 17.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 16.45, první zápasy od 17.15 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 40

 

aktuální počet přihlášených:  0   seznam přihlášených zde:

14.8.2022

Kuba Zapala potvrdil roli favorita a ovládl 2.prázdninové Déčko!

2.prazdninove decko.jpg

Zcela v netradičním nedělním termínu dne 14.8. se na Viktorce uskutečnilo 2.prázdninové Déčko pro příchozí. Účast byla tentokráte na prázdninové poměry naprosto fantastická, když se nakonec sešlo 20 squashových nadšenců. Hlavním a zcela jednoznačným favoritem byl Kuba Zapala – tedy vítěz 1.ročníku Sportprofit Tour a nejúspěšnější účastník Déček se 13 turnajovými triumfy. Dnes svou roli potvrdil a přidal tak 14 vítězství. Na kurtech si však rozhodně zahrál, když jej ve čtvrtfinále prohnal skvěle bojující Ondra Bořil, který nakonec jako jediný získal s Jakubem set. Zle si nevedla ani v semifinále Kája Šrámková, která však vyrovnané koncovky nedokázala přetavit ve vítězství v setu. Ve finále pak na Kubu čekal Jirka Pinka, který sice dřel a vzdoroval, ale Zapík si zkušeně hlídal vývoj obou setů a nakonec se po výhře 2/0 mohl radovat z turnajového triumfu. Jirka Pinka si na cestě do finále mimo jiné tak trochu překvapivě poradil s Michalem Vaňkem, kterého udolal ve třech setech. Michal Vaněk pak nenašel dostatek sil na to, aby v zápase o bronz výrazněji vzdoroval skvěle hrající juniorce Káje Šrámkové. Ta sice neobhájila vítězství z předchozího turnaje, ale bronzová medaile ji určitě potěšila, kór když opět porazila silné soupeře jako například ve čtvrtfinále v repete posledního finále Tomáše Havlíka. Ten sice hrál tentokrát mnohem lépe než posledně, vždy mu však s Kájou utekly začátky setů. A tak i když dokázal v obou setech dorovnat skóre na 10/10, nakonec v tiebreaku Kája vždy dominovala. Na turnaji se dále představili i dva mladí junioři Jirka Hartmann a Kristián Bořil. Jirka skončil 15., Kiky 16. Vítězem platu se dnes stal Dan Vrána. Ten tak na turnaji podlehl pouze v 1.kole Michalu Vaňkovi. Velmi pěkný turnaj má za sebou i Jiří Jurášek, který během turnaje tak trochu překvapivě porazil i třeba Davida Neugebauera a odměnou mu tak bylo velmi solidní 11.místo. Zajímavá byla dnes i skupina vyřazených v předkole, kde se představilo kvarteto Šimonová, Novotný, Kolegar a Bourely. Ve velmi zamotané skupině, kde si všichni připsali alespoň jednu výhru se nakonec z vítězství a celkové 17.pozice mohl radovat Guillame Bourely.

 

Zpestřením turnaje pak byl i souběžně probíhající PSA closed satelitte turnaj, kde se účastníci mohli podívat i na pěkný profi squash. Zaujali zejména čtvrtfinálové souboje skoro domácího Marťase Štepána s Petrem Nohelem, kterému Martin podlehl po boji ve 4 vyrovnaných setech. Druhým vrcholem večera poté byl zápas Dana Mekbiba s finskou jedničkou a před covidem hráče top 100 Mikem Aijanenem. I když bylo na borcích vidět, že se hraje uprostřed letní přípravy, k vidění byl top squash a k radosti domácího publika i vydřená výhra Dana v poměru 3/1 na sety

 

Všem velký dík a budeme se těšit u 1. turnaje již 7.ročníku Sportprofit Tour zřejmě v pátek 9.září!!!

Kompletní výsledky turnaje zde

Fotogalerie z turnaje zde

22.7.2022

Kája Šrámková při 61.Déčku na Viktorce první ženskou vítězkou!!!

1.prazdninove déčko.jpg

Tak jako téměř každý sport i squash zažívá po covidu trošku útlum, ale my se nevzdáváme a i když nám mnohdy štěstí nepřeje a hráčů ubývá, tak jsme se i uprostřed léta v parných dnech sešli a nakonec ve dvanácti statečných odehráli 1. prázdninové Déčko. Svoji premiéru na Viktoriánských déčkách si odbyla Kája Šrámková a byla to premiéra vskutku vydařená i přesto, že měla zřejmě nejtěžší možný los. V úvodním kole si poradila ve dvou setech s Danem Vránou a poté i ve čtvrtfinále taktéž ve dvou setech s třetím nasazeným Davidem Neugebauerem. V semifinále na ni čekal asi hlavní favorit turnaje Jirka Pinka. Ten měl skvělý vstup do zápasu a ujal se vedení 1/0 na sety. Pak ovšem začal kupit zbytečné chyby, čehož solidně hrající Kája využívala a zápas otočila ve svůj prospěch. Jejím finálovým soupeřem byl Tomáš Havlík. Ten si nejdříve poradil s Láďou Kůsem a poté oplatil porážku z posledního turnaje Martinu Šimkovi. Ten se sice v semifinálovém utkání snažil, dokonce opět sebral Havlasovi set, ale na vítězství to dnes nestačilo. Ve finále se tak utkali dva hráči, kteří ještě Déčko na Viktorce nevyhráli a lépe do zápasu vstoupila Kája. Tomáš působil nervózně a dělal spoustu nevynucených chyb v jednoduchých pozicích. Kája se ujala vedení 1/0. Ve druhém setu se čekalo, že se Tomáš zmátoří, ale opak byl pravdou. Výborně hrající Kája nechybovala a více než jednoznačně získala i zbylé dva sety. Kája tak dokázala využít trošku slabší účasti a v historii 61 turnajů se stala vůbec první ženskou vítězkou pátečního Déčka na Viktorce! Velká gratulace! O třetí místo se utkali Jirka Pinka a Martin Šimka. Ten stejně jako v semifinále s Tomášem dokázal získat 2.set, ale nakonec prohrál 1/3.

 

Páté místo obsadil s přehledem David Neugebauer, Za zmínku pak určitě stojí zápas Ládi Kůse s Gím Bourelym. Obrovské drama, velký boj a nakonec 5 setů, kde se v závěru radoval Láďa. Nakonec nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se vcelku s přehledem stal Dan Vrána. Druhé prázdninové Déčko se bude konat netradičně v neděli 14.8. od 16.15 hod. Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje zde